Моб/ WhatsApp: 0086 18761513565 Бети Лв

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

сите категории

Балистичка маичка NIJ IIIA со мала тежина за сокривање


Балистичката маичка NIJ IIIA со мала тежина за сокривање е квалификувана NIJ0101.06 со заштита на ниво IIIA.

Оваа кошула се состои од два дела, влошка отпорна на куршуми и маичка со висока еластичност. Високата еластичност прави влошката цврсто да го залепи телото, што го прави многу поудобно за носење. Покрај тоа, со таква висока еластичност, оваа маичка може добро да одговара на различни форми на телото.

Може да се направат прилагодувања на елеците во согласност со потребите на клиентите.

Испраќам барање
спецификации

Карактеристики на производот:

 • Ниво NIJ IIIA, стабилна и одлична заштита од повеќето пиштоли.

 • Предна и задна балистичка заштита.

 • Може да се скрие под палтото.

 • Мала тежина, поудобно за носење со висока еластичност

Ниво на одбрана:

Овој балистички елек е сертификат NIJ 0101.06 со заштита од Ниво IIIA. Можеме да обезбедиме извештај од тестот доколку е потребно. Може да се спротивстави на нападот од 9 mm FMJ и .44 Magnum.

Поразени закани:

9mm FMJ / Заоблен нос (RN)

.44 MAGNUM JHP

недефиниран
параметри
име: Балистичка маичка NIJ IIIA со мала тежина за сокривање
Серија: CBT-3A4402L
Стандарден: NIJ 0101.06 Ниво IIIA
материјал: Заштитни влошки: UHMW-PE
Дебелина ~ 10 мм
Јакна: Високо еластична ткаенина;
(Материјал на јакни нагоре по сопствен дизајн е можен).

Пропорција и тежина:

(Ве молиме изберете ја големината според мерењето на градите)

Големина/пропорција М/0.145 м2 L/0.165 m2 XL/0.165 m2 2XL/0.185 м2
Тежина 1.3 KG 1.4 KG 1.4 KG 1.5 KG
Мерење на градите 78-84cm 82-88cm 85-91cm 91-101cm
Големина/пропорција 3XL/0.21 м2 4XL/0.21 м2

Тежина 1.6KG 1.6KG

Мерење на градите 101-115CM 115-125CM

Боја: црна, бела
(Стилот и бојата на јакните и содржината за печатење по сопствен дизајн се можни)
Гаранција На заштитните влошки им се гарантира работен век од 5 години од датумот на издавање.
(Достапни се и елеци од други стилови и функции)
CBT-02-1
CBT-02-4
CBT-02-4
CBT-02-5
Целни корисници

Овој балистички елек може да се спротивстави на нападот со пиштоли, обезбедувајќи заштита за луѓето, особено за персоналот на судските полициски сили, агенцијата за банкарска безбедност, специјалните полициски сили, домашната безбедност, агенциите за заштита на границите и агенцијата за контрола на имиграцијата. Опремен е со дополнителни заштитни додатоци и поголема заштитна површина, а со Velcro на страна и на рамото, може да се прилагоди за да одговара на секаков тип на тело.

Ве молиме контактирајте не веднаш, доколку сакате да ги купите/приспособите нашите производи или да дознаете повеќе за нив, а ние ќе ви дадеме повратни информации во рок од еден работен ден.

产品应用2
Прашања и одговори на клиенти
 • Q

  Кои се нашите предности?

  A

  1. Богато искуство Нашиот лидер на тимот за истражување и развој, д-р Леи, има повеќе од 20 години искуство во оваа индустрија. Тој има развиено дизајнерски шеми на многу опрема отпорна на куршуми, вклучително и керамички плочи отпорни на куршуми. Неговите големи напори и придонеси му донесоа многу национални почести и награди.
  2.Стрик контрола на квалитетот.Квалитетот е прв приоритет. Нашите производи се тестираат во американски и кинески лаборатории.
  3.Брз одговор. Сите прашања ќе бидат одговорени во еден работен ден од нашиот професионален тим за продажба.

 • Q

  Која е разликата помеѓу ICW тврд оклоп и STA тврд оклоп?

  A

  ICW е кратенка за „во врска со“, што покажува дека плочата на ICW треба да се користи заедно со панцир. Потребниот заштитен ефект не може да се постигне со ICW плочата што се користи сама, и таа треба да работи со балистички елек IIIA за да ја изврши својата најдобра заштитна способност. Некои фрагменти може да навлезат во плочата, но лесно можат да бидат запрени од балистичкиот елек. Како што можеме да видиме, многу балистички елеци се дизајнирани со голем џеб напред за носење на плочата ICW. STA е кратенка за „самостојна“, што покажува дека плочата STA може да се користи сама. Плочите STA обично се резервирани за тактички операции каде носењето балистички елек се смета за премногу незгодно. Без помош на панцир, STA плочите мора да имаат силна заштитна способност да ги запрат куршумите. Како резултат на тоа, STA плочите се секогаш потешки и подебели од ICW плочите.

 • Q

  Можеме ли да добиеме примероци?

  A

  Да, со задоволство испраќаме примероци за ваша инспекција, но наплатата на примерокот и експресот се на ваша страна.

 • Q

  Која е гаранцијата на стоката?

  A

  Различни производи имаат различно време на гаранција, обично 5 години за производи отпорни на куршуми.

 • Q

  Колку време ќе биде потребно за испорака во мојата земја?

  A

  Тоа ќе зависи од методите на испорака; ние ќе ги обезбедиме најдобрите решенија за вас.

 • Q

  Како можете да ја испратите стоката во мојата земја?

  A

  Можеме да ја испорачаме стоката до сите земји во светот преку Експрес, по море или воздух по потреба.

 • Q

  Можете ли да обезбедите OEM услуга?

  A

  Да, ние би можеле да ги прилагодиме производите според вашите барања.

 • Q

  Кој е начинот на плаќање и рокот на плаќање?

  A

  Можеме да прифатиме многу видови на начин на плаќање, банкарски трансфер, Western Union, Кеш, итн.

 • Q

  Кои производи ги произведувате?

  A

  Ние главно произведуваме балистичка опрема, вклучувајќи панцир, тврд оклоп, шлем отпорен на куршуми, прободување, итн.

 • Q

  Дали имате каталог?

  A

  Да, можете да преземете на нашата веб-страница или да ни испратите е-пошта: [заштитена по е-пошта] Ќе ви одговориме што е можно поскоро.

 • Q

  Каде се наоѓате во Кина?

  A

  Се наоѓаме во градот Вукси, провинцијата Џиангсу, кој е во близина на Шангај, околу два часа возење. Срдечно сте добредојдени да не посетите.

Испраќам барање