Моб/ WhatsApp: 0086 18761513565 Бети Лв

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

сите категории

Плоча со тврд оклоп

Дома> Производи > Плоча со тврд оклоп

NIJ Ниво IV Алумина со тврд оклоп со единечна крива STA


NIJ Ниво IV Алумина со тврд оклоп со единечна крива STA е плочка со квалификувано ниво IV NIJ 0101.06, која може да се користи независно.

Оваа плоча е направена од напредни композитни материјали (достапен е извештај за тестирање). Полесна е од другите плочи со иста оценка и материјал по тежина, а употребата на Алумина ја намали нивната цена.

Прилагодувањата може да се направат на чинии во согласност со потребите на клиентите.

Испраќам барање
спецификации

Карактеристики на производот:

 • Ниво IV, стабилна и одлична заштита, може да ги спречи посилните закани.

 • Ниска цена на материјалот (Алумина), погодна за употреба во големи размери.

 • Полесни по тежина од другите плочи со иста класа и материјал.

 • Обезбедува подобар отпор на вода и нечистотија со водоотпорна полиестерска ткаенина.

Ниво на одбрана:

Оваа табличка од IV ниво е сертифицирана со NIJ 0101.06 (достапен е извештај за тестирање) и оценет за запирање на моќни куршуми, како што се AP и API. Може да ги запре M2 AP куршумите ≮ 3 истрели, а послабите ≮ 6 истрели.

Можеме да обезбедиме и странични плочи со истиот стандард. Со комбинација од двете, можете да добиете посеопфатна заштита.

Поразени закани:

7.62 x 63 mm M2 AP

7.62 x 51 mm M80 FMJ/ НАТО топка

7.62 x 39 mm AK47 Оловно јадро (LC) / благо челично јадро (MSC)/ челично јадро (SC)/ пробивање на оклоп (AP)/ запаливо прободување на оклоп (API)

5.56 x 45 mm M193 Оловно јадро (LC)/SS109 НАТО топка

недефиниран
параметри
име: NIJ Ниво IV Алумина со тврд оклоп со единечна крива STA
Серија: А-4ЕЦ СТА
Стандарден: НИЈ 0101.06 Ниво IV
материјал: Алумина + UHMW-PE
Тежина: 2.95 + 0.05 кг
големина: 250 x 300 mm
Дебелина: 22 mm
Форма: Единечно заоблено обликување, заострените два горни агли може да ја максимизираат мобилноста за време на динамичното тактичко работење.
(тројни заоблени плочи исто така достапни со истиот материјал и стандард)
Заврши: Водоотпорна полиестерска ткаенина (црна)
(Материјали за обложување и содржина за печатење до клиентите)
5
2
6
1
Целни корисници

Оваа плоча е дизајнирана за луѓето да се справат со напад со оружје, особено за оние кои живеат под закана од огнено оружје. Има популарна цена и подобра заштита способност. Вооружени со оваа табличка, државните органи, како што се војската, специјалните полициски сили, домашната безбедност, агенциите за заштита на границите и агенцијата за контрола на имиграцијата можат да добијат подобра заштита додека ги извршуваат своите должности.

产品应用4
Прашања и одговори на клиенти
 • Q

  Кои се нашите предности?

  A

  1. Богато искуство Нашиот лидер на тимот за истражување и развој, д-р Леи, има повеќе од 20 години искуство во оваа индустрија. Тој има развиено дизајнерски шеми на многу опрема отпорна на куршуми, вклучително и керамички плочи отпорни на куршуми. Неговите големи напори и придонеси му донесоа многу национални почести и награди.
  2.Стрик контрола на квалитетот.Квалитетот е прв приоритет. Нашите производи се тестираат во американски и кинески лаборатории.
  3.Брз одговор. Сите прашања ќе бидат одговорени во еден работен ден од нашиот професионален тим за продажба.

 • Q

  Која е разликата помеѓу ICW тврд оклоп и STA тврд оклоп?

  A

  ICW е кратенка за „во врска со“, што покажува дека плочата на ICW треба да се користи заедно со панцир. Потребниот заштитен ефект не може да се постигне со ICW плочата што се користи сама, и таа треба да работи со балистички елек IIIA за да ја изврши својата најдобра заштитна способност. Некои фрагменти може да навлезат во плочата, но лесно можат да бидат запрени од балистичкиот елек. Како што можеме да видиме, многу балистички елеци се дизајнирани со голем џеб напред за носење на плочата ICW. STA е кратенка за „самостојна“, што покажува дека плочата STA може да се користи сама. Плочите STA обично се резервирани за тактички операции каде носењето балистички елек се смета за премногу незгодно. Без помош на панцир, STA плочите мора да имаат силна заштитна способност да ги запрат куршумите. Како резултат на тоа, STA плочите се секогаш потешки и подебели од ICW плочите.

 • Q

  Можеме ли да добиеме примероци?

  A

  Да, со задоволство испраќаме примероци за ваша инспекција, но наплатата на примерокот и експресот се на ваша страна.

 • Q

  Која е гаранцијата на стоката?

  A

  Различни производи имаат различно време на гаранција, обично 5 години за производи отпорни на куршуми.

 • Q

  Колку време ќе биде потребно за испорака во мојата земја?

  A

  Тоа ќе зависи од методите на испорака; ние ќе ги обезбедиме најдобрите решенија за вас.

 • Q

  Како можете да ја испратите стоката во мојата земја?

  A

  Можеме да ја испорачаме стоката до сите земји во светот преку Експрес, по море или воздух по потреба.

 • Q

  Можете ли да обезбедите OEM услуга?

  A

  Да, ние би можеле да ги прилагодиме производите според вашите барања.

 • Q

  Кој е начинот на плаќање и рокот на плаќање?

  A

  Можеме да прифатиме многу видови на начин на плаќање, банкарски трансфер, Western Union, Кеш, итн.

 • Q

  Кои производи ги произведувате?

  A

  Ние главно произведуваме балистичка опрема, вклучувајќи панцир, тврд оклоп, шлем отпорен на куршуми, прободување, итн.

 • Q

  Дали имате каталог?

  A

  Да, можете да преземете на нашата веб-страница или да ни испратите е-пошта: [заштитена по е-пошта] Ќе ви одговориме што е можно поскоро.

 • Q

  Каде се наоѓате во Кина?

  A

  Се наоѓаме во градот Вукси, провинцијата Џиангсу, кој е во близина на Шангај, околу два часа возење. Срдечно сте добредојдени да не посетите.

Испраќам барање